Хорвати ледь не позбавили Ковальця Євро

Переглядів 161
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
0 голосів

Більше півроку молодіжна збірна України не проводила офіційних матчів. Востаннє хлопці Ковальця грали у кваліфікації до Євро-2015 торік у листопаді проти команди Швейцарії. Із того часу «синьо-жовті» встигли провести всього три збори, й на одному з них навіть здобули трофей — Кубок Співдружності. Третій збір розпочався вже напередодні матчу з балканцями, в якому українці двічі помірялися силами з однолітками з Молдови.

У стані хорватів також відбулися значні зміни. Ще торік на підвищення до національної команди пішов Ніко Ковач, а вакантне місце наставника «молодіжки» довірили досвідченому 51-річному Ненаду Грачану. Під керівництвом нового керманича «картаті» встигли програти вдома Швейцарії — 0:2 та обіграти Латвію — 3:1. Окрім того, вслід за Ковачем до головної команди країни перебралися лідери U-21 — Врсалько та Ребич. Однак, розуміючи всю значимість матчу з українцями (адже на кону стояла путівка до єврофоруму), Гранчану вдалося зібрати під свої знамена всіх найсильніших. Окрім Врсалька та Ребича, до команди приєдналися Бубнич із італійського «Удінезе» та Ковачич із «Інтера», півзахисники «Динамо» (Загреб) Марсело Брозович і «Хайдука» Маріо Пашалич. У свою чергу, Ковалець також із складом проблем не мав, відтак до звітного поєдинку обидва колективи підходили у всеозброєнні.

Матч розпочався з активних дій господарів, котрі зразу взялися штурмувати ворота українців. Як правило, атаки хорватів розвивалися через фланги з подальшим прострілом у центральну зону володінь Коваля, проте щоразу українцям щастило. Неймовірно поталанило нашим, коли наприкінці першого тайму Періца із кількох метрів улучив м’ячем у поперечину. Підопічні Ковальця спромоглися лише на кілька дальніх ударів, один із яких прийшовся в площину воріт.

Після перерви здалося, що наша збірна нарешті адаптувалася в Загребі, як тут же місцеві футболісти вийшли наперед. У багатоходівці Врсалько прострілив у центр на Ребича, який пробив повз Максима Коваля. Українцям нічого не залишалося, як іти вперед і рятувати становище. І вже за шість хвилин Руслан Малиновський, після введення м’яча з ауту, зблизившись із голкіпером Зеленікою, невідпорно пробив у дальній кут. Майже зразу господарі мали виходити наперед, але вкотре за нас зіграв каркас воріт. Остаток зустрічі вітчизняна «молодіжка» провела в обороні, відбиваючись од гострих атак «картатих». У підсумку, підопічні Ковальця таки втримали нічию — 1:1, зберігши шанси на потрапляння до європейської першості 2015 року.