«Наші проблеми — недостатній клас і коротка лава запасних»

Переглядів 234
UkrFootball.ua UkrFootball.ua
Андрій ПОЛУНІН, екс-гравець «Дніпра».

Порядок не побив клас. Маю хороші враження від зустрічі. Наші виступили гідно. Усе вирішив вищий клас і досвід виконавців «Севільї». Саме цей фактор зумовив наші помилки в обороні, що призвели до трьох пропущених м’ячів.

Я би не хотів зосереджуватися на промахах деяких гравців. По-перше, це неправильно. По-друге, це неправильно в конкретному випадку. Припустімо, вже тепер багато хто в усьому звинувачує Матоса. Проте не забуваймо, що в попередніх матчах — із «Брюгге», «Наполі» — відіграв сильно, до нього не було претензій.

У нинішнього «Дніпра» є дві ключові проблеми. Із одного боку, недостатній клас і досвід для єврокубків. Із другого — недостатньо довга лава запасних. Майже немає того, хто може підсилити команду у «великих» матчах (ЧУ не враховуємо). Отже потрібні три-чотири футболісти для подовження лави запасних.

«На жилах»? Я би не став говорити, що дніпряни діяли на максимумі можливостей. Якби це було так, вони програли б із рахунком 0:3. Насправді ж усе було інакше, вітчизняна команда, за сприятливого збігу обставин, могла виграти. У футболі є давня закономірність: неможливо несправедливо (нелогічно) виграти великий турнір, але один конкретний матч можна. І підопічні Маркевича могли взяти Лігу Європи-2015.

Іще про «жили»: згадайте, як у перші 10 хвилин другого тайму наші контролювали гру. Здалося навіть, що вони самі повірили: можемо грати із «Севільєю» у відкритий футбол. А це суперечило тактичному плану на гру. Правильному плану: іспанці вищі за наших технічно, швидкісно, вони краще тримають м’яч, із ними «гойдалки» не пройдуть.

Про захисників «Дніпра». Їх критикують найбільше. Пам’ятаймо: якщо команда обирає оборонну, контратакувальну манеру гри, на її захист лягає велике навантаження, вони постійно в роботі. Отож у глядача виникає хибна картина, ніби ті постійно працюють і не завжди ефективно. Я не побачив «судомності» в діях Чеберячка, Ротаня чи Канкави, просто вони бігали, билися в кілька разів більше за виконавців атакувальної ланки. Зрозумійте: одна справа, коли ти хавбек нападу й подекуди отримуєш м’яч, і щось зовсім інше, коли ти захисник, працюєш у поті чола, відтак частіше помиляєшся, що логічно.

Про Коноплянку. Із ним зіграли дуже грамотно. Мінімум двоє виконавців ішли на нього, коли Євген отримував м’яч. У його грі було кілька «спалахів», найбільший — той удар у першому таймі. Це не найкращий його поєдинок. Але не забуваймо: із «Севільєю», як і в попередніх матчах, він більше діяв на команду. Попри все, Коноплянка — футболіст європейського класу, якому для ігрового прогресу потрібно вже влітку переходити на Захід.